Брошура “Споживачу небанківських фінансових послуг”
Права та обов’язки учасників ринку страхування
Порядок дій водія при ДТП за межами України
Виїжджаючи за кордон, кожен водій зобов’язаний придбати страховий поліс «Зелена карта», який убезпечить Вас від незапланованих витрат у випадку ДТП з Вашої вини.
Порядок дій водія у випадку ДТП за межами України.
- Зупинити автомобіль і залишатися на місці ДТП. Ні в якому разі не змінювати положення транспортного засобу.
- Обов’язково викликати поліцію. Отримати копію протоколу або будь-якого іншого документа, який встановлює провину, визначає учасників та обставини ДТП (бажано зробити фотографії чи відео зйомку транспортних засобів учасників ДТП з різних ракурсів та інших предметів, які причетні до аварії). Якщо ж ніхто з учасників ДТП не володіє мовою тієї країни, де трапилася аварія, тоді слід зателефонувати в Моторне Бюро (організація, створена для контролю діяльності страховиків) тієї країни, де трапилася пригода (номери телефонів знаходяться на зворотному боці поліса «Зелена карта»).
- Якщо вас зобов’язують підписати документ, в якому вказується провина учасників страхового випадку на незрозумілій Вам мові, то під час підписання необхідно внести зауваження «Не розумію мови», «Не вважаю себе винним», або «Не згоден». У такому випадку при наявності свідка / свідків з вашої сторони бажано в документі вказати його / їх імена, адреси, телефонний номер, і щоб вони проставили свої підписи.
- 1. При встановленні Вашої винуватості у ДТП за межами України.
Вам потрібно надати другий примірник (копію) полісу «Зелена ката» потерпілому. У документі, який доводить виникнення страхового випадку, необхідно вказати номер і термін дії поліса «Зеленої карти».
При наявності більше ніж одного випадку, коли другий примірник відірваний від оригіналу, тоді необхідно зробити ксерокопію з оригіналу і надати потерпілій стороні. У разі якщо немає можливості зробити ксерокопію поліса, то в документі, що доводить наявність страхового випадку, повинні бути вказані дані вашого полісу «Зелена карта», при цьому оригінал ви залишаєте у себе.
Потерпілі мають право на страхове відшкодування за кожен страховий випадок протягом терміну дії договору страхування. Розмір збитків по полісу «Зелена карта» не обмежений.
4.2.Ви потерпіла сторона у ДТП за кордоном.
Запишіть всі дані іншого учасника ДТП, а саме: ім’я, прізвище, номер і марку автомобіля, номер страхового поліса, назву та адресу страхової компанії, в якій він застрахований. При можливості зробіть фото водійського посвідчення, технічного паспорту та страхового полісу винуватця ДТП.
- Повідомити про подію в страхову компанію за телефоном вказаному у страховому полісі.
Окрім страхового полісу «Зелена карта» варто придбати поліс КАСКО, щоб бути захищеним від будь-якого роду неприємностей і фінансових витрат.